Aktivity Pro
Pozvánka na veřejné pozorování vesmíru

Zpět na akce

Pozvánka na veřejné pozorování vesmíru

16. 09. 2023

Zveme vás na veřejné pozorování vesmíru do Manětínské oblasti tmavé oblohy, které se uskuteční v sobotu 16. září 2023 v Environmentálním centru Krsy (Krsy 69, https://www.aktivitypro.cz/)

Začátek je naplánovaný na 20:00, konec se bude řídit vaším zájmem, ale předpokládáme ho zhruba o půlnoci. Během večera budete mít možnost dozvědět se informace o Manětínské oblasti tmavé oblohy, aktuálním dění na noční obloze a především se na vlastní oči podívat do vesmíru pomocí našich dalekohledů! Ty namíříme na planety Jupiter a Saturn a také objekty vzdáleného vesmíru – galaxie, mlhoviny, hvězdokupy…

Návštěvníkům doporučujeme se vybavit i teplejším oblečením. Noci mohou být chladné, proto s tím prosím počítejte. Vezměte si s sebou pokud možno baterku s červeným světlem (vhodné je zadní světlo na kolo nebo obyčejná baterka překrytá červenou fólií), abyste nerušili ostatní. Používání bílého světla (např. v mobilu) je při sledování hvězd nevhodné!

Parkování přímo u centra je omezené, pokud nebude místo, zaparkujte prosím přímo někde ve vsi.

Akce je samozřejmě zdarma a je vhodná i pro (starší) zvídavé děti. Pozorování se uskuteční pouze za jasného počasí, sledujte proto aktuální informace na našem Facebooku.