Ubytování Krsy

Zjistit více

Pokud se chystáte v Krsech a okolí pozorovat či měřit noční oblohu, nabízíme ubytování v krásné oblasti severního Plzeňska přímo v obci Krsy. Jedná se o zděný domek na okraji obce, který nabízí zázemí pro 13 – 15 lidí. Domek je nově zrekonstruovaný, má plastová okna se sítěmi proti hmyzu a je vybaven převážně novým nábytkem.

Využívat lze 3 dvoulůžkové pokoje s možností přistýlek a 1 větší pokoj pro 7 osob. Všechny pokoje jsou vybavené sociálním zařízením. Dva pokoje se nacházejí v patře, v přízemí je jeden dvoulůžkový pokoj a velký sedmilůžkový. Největší pokoj v přízemí je bezbariérový, včetně bezbariérového sociálního zařízení, navíc je v koupelně umístěn alarm.

V přízemí domu je rovněž společná kuchyně vybavená sporákem, lednicí, základním nádobím, mikrovlnnou troubou a varnou konvicí. Pokud nevydržíte bez připojení, můžete využít bezplatné připojení k WIFI. Raději doporučujeme využít velkou společnou zahradu k příjemné relaxaci na čerstvém povětří. Parkování je možné před domem na uzavřeném pozemku, kapacita je pro 4 automobily.

Lokalita obce Krsy je zajímavá mimo jiné i tím, že spadá do tzv. „Manětínské oblasti tmavé oblohy“. Jedná se o jedinečnou lokalitu v rámci ČR s výjimečně malým množstvím světelného smogu, zachovalým nočním prostředím a velmi dobrými podmínkami pro pozorování noční oblohy. Více informací naleznete zde.

Okolí obce Krsy nabízí mnoho krásných míst pro pěší turistiku i výlety na kolech. Zajímavým cílem pěších procházek je například malé skalnaté jezírko, které je zároveň možné využít ke koupání, nebo oblast rašeliniště nacházející se kousek od silnice Plzeň – Karlovy Vary, dále pak obec Polínka, Polínský vrch, obec Úterý, oblast Úterského potoka a další.

V okolí do 20 km můžete navštívit například obec Bezdružice (vesnice roku 2016), Konstantinovy Lázně, hrad Gutštejn, klášter Teplá, Nečtiny a mnoho dalších zajímavých míst. Ve společenské místnosti najedete další zajímavé tipy na výlety pěšky, na kole i autem, pro deštivé dny společenské hry nebo knihy.

 

Ceník

připravujeme